>Cam kurabiye tabağım

>

Eveeeettttttt, yaz sezonunu açtık 😀 valla çok heyecanlıyım sanki ilk defa bir işimi koyacakmışım gibi….Şok marketten almış olduğum oval çukur kasemizi ne yapalım dedim veeeee sonunda kurabiye kasesi olsun güzel kurabiyelerimizi koyarız dedim.

• İlk başta kasemizi güzel bir yıkıyoruz
• peçeteler kesiliyor,
• peçeteleri ,peçete tutkalı ile arka yüzünden yapıştırıyoruz.
• eğer zemini açık renk boyasaydım sorun yoktu fakat koyu renkle boyarsak yapıştırdığımız peçetelerin arkasını beyaz akrilik boya ile geçiyoruz ki peçeteler ön yüzünden gözüksün.Beyazla boyadıktan sonra kurumaya alıyoruz ve zeminin siyah akrilik veya cam boyası ile boyuyoruz.
• fakat zemini boyamadan akrilik rengi altın sarısı ile diş fırçası ile püşkürtme yapıyoruz ki daha da güzel bir efek oluştursun.Sonrada zemini siyah ile boyuyoruz.
kuruduktan sonrada tekrar altın sarısı(varak rengi) akrilik boya ile püşkürtme yaptım ki kasenin alt kısmı hoş görünsün diye 🙂
İyice kuruduktan sonra 4 kat vernik atıyoruz.

İyi günlerde kullanın 🙂

>Cam kurabiye tabağım” üzerine 16 yorum

  1. >çok güzel olmuş, ben de cam boyamayı seviyorum. Sana bir şey sormak istiyorum. Peçeteleri yapıştıdıktan sonra boyanıyorya arkası peçetelerin kesilen yerleri iz kalıyor mu?

  2. >Ellerine sağlık, çok güzel olmuş, anlatım için ayrıca teşekkürler:)) Cam boyamada fırınlama olmuyor muydu,Yoksa sadece cam boyası kullanıldığında mı geçerli fırınlama? Fırınlama olayını duyunca denemeye bile korkmuştum.

  3. >lolipu, hemen soruna yanıt vereyim.(Biraz önce veriyordum havanın durumundan elektrikler kesildi. arkadan iz yapıyor ama çok beni rahatsız etmiyor.herkes çok beğendi ama kim kurabiyeleri yapacak onu bilmiyorum.Benim bu tür işlere elim yatkın değil olsa bile zaman nasıl yaratırım 🙂 Lila, seninde soruna cevap vereyim.Cam boyamada mutlaka fırınlama yapman gerek korkma birşey olmuyor.Veya fırınlama yapmazsan 21 gün hiç kullanmıyacaksın ki kemikleşsin.Meleğin dünyası, hemen kullanmaya başla peçeteni hiç bekleme 😀 Veeeeeee herkesin o güzel yorumları için teşekkür ederim…..Sizlerden de güzel kurabiye tarifleri bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s